الگوی حوله حمامی تن پوش پالتویی کلاه دار

امروزه در بین مردم استفاده از انواع حوله های حمامی تن پوش پالتویی کلاه دار رواج پیدا کرده است شما می توانید در ادامه ی مطلب الگوی دوخت این حوله را بیاموزید. همانطور که می دانید این حوله ها در رنگ ها و طرح های مختلفی در بازار وجود دارد همچنین با توجه به جثه و سایز بندی خود می‌توانید اندازه دقیق و مناسب خود را خریداری نمایید.

حوله تن پوش

الگوی حوله حمامی تن پوش

به دو روش می توان حوله حمامی تن پوش را تهیه کرد یا اینکه در منزل با توجه به سایز مدل و طرح مورد نظرتان الگوی حوله را کشیده و سپس دوخت آن را شروع کنید یا اینکه در بازار با توجه به سایز و توسعه خود حوله مد نظر خود را به صورت آماده خریداری نمایید.

زمانی که می خواهید در منزل به دوخت حوله بپردازید باید این مسئله را در نظر داشته باشید که اگر فرد سرماخوردگی هستید بهتر است که تمام قد و بلند حوله را بدوزید که در فصل زمستان نیز می تواند مناسب باشد.

همیشه به یاد داشته باشید انتخاب حوله سفید رنگ به دلیل وزن بیشتر و پرز بیشتری که دارد همچنین دارای جذب بیشتر بوده و بسیار نرم تر می باشد که می تواند گزینه مناسبی برای همگان باشد. به طور کلی حوله ها وسایلی هستند که با توجه به کاربردی بودن می توان در زمینه‌های دیزاین و تزیین مورد استفاده قرار گیرند و برای دکوراسیون حمام نیز یکی از ضروریات محسوب می شود.

امروز افرادی که به حمام می روند زمانی که می خواهند از آنجا خارج شوند توسط حوله لباسی بدن خود را به طور کامل خشک می کنند اکثر  حوله ها کلاه نیز دارد که افراد توسط کلاه می توانند موهای سر خود را به خوبی و به سرعت خشک نمایند.

الگوی حوله حمامی تن پوش

حوله پالتویی الگوی حوله تن پوش کلاه دار

در ابتدا برای دوختن حوله پالتویی تن پوش کلاه دار لازم است که الگوی مناسب آن را رسم کنیم به همین دلیل به صورت دقیق اندازه گیریها را انجام می دهیم تا بر اساس اندازه گیریها الگوی حوله تن پوش را رسم کنیم.

به یاد داشته باشید که برای کشیدن الگوی حوله از پنس به هیچ عنوان استفاده نکنید چون حوله ها باید نهایت آزادی را داشته باشند. برای رسم پشت یقه به تعداد ۵ تا ۷ عدد اوزمان می دهیم که هر کدام به اندازه نیم سانت باشد این کار سبب شده تا پهنای یقه کمتر شود. سپس خط یقه را تا می کنیم و طرح یقه را با دستگاه کوچک دندانه دار رولت می کنیم برای طراحی جیب بهتر است که آن را در قسمت باسن بزرگ رسم کنیم.

برای رسم دکمه ها تنها بهتر است که اندازه ۸ تا ۱۰ سانتی متر مشخص کنید و جا دکمه ها را بزنید سپس برای اینکه کلاه را رسم کنید مستطیلی به اندازه ۵۰ در ۴۰ رسم کرده و آن را برش می زنیم قسمت بالای مستطیل را می دوزید سپس پایین مستطیل را از دو طرف به شکل پیلی به سمت خط میانی بدوزید و در نهایت کلاه آماده شده را از پشت یقه به حوله خود وصل کرده و بدوزید.

حوله پالتویی الگوی حوله تن پوش کلاه دار

حوله پالتویی آموزش دوخت حوله تن پوش بدون الگو

در خیاطی می توان به دو روش با الگو و بدون الگو لباس مورد نظر خود را دوخت در ادامه ی مطلب آموزش دوخت حوله تن پوش و حوله پالتویی را بدون الگو بیان می کنیم.

در ابتدا برای دوخت حوله ی پالتویی نیاز داریم به حوله ی استخر یا حوله ی حمامی که با پرز بلند است تا قدرت جذب آب زیادی داشته باشد برای این حوله نیاز است که کلاه هم بدوزیم و جنسش باید به گونه ای باشد که به خوبی آب را به خد جذب کند.

معمولا حوله های استخر از حوله های حمامی کوچکتر است بنابراین می توانیم آن را برای دوخت کلاه استفاده کنیم و حوله های معمولی حمامی را می توانیم برای دوخت قسمت تن پوش استفاده کنیم.

آموزش دوخت حوله حمامی تن پوش

در ادامه ی مطلب آموزش دوخت تن پوش حوله حمامی را بیان می کنیم. در ابتدا لازم است که حوله ی استخری را از وسط با قیچی نصف کرده و با همان نصفش می توانید کلاه را بدوزید. سپس حوله ی نصف شده را تا زده و از یک طرف عرض مستطیل با سوزن ته گرد ببندید و با چرخ خیاطی لبه ی سوزن زده را بدوزید و بعد با دوخت زیگزاگ آن را بدوزید تا ریش ریش نشود.

حالا کلاه را برگردانید و حوله ی بدنی که کنار گذاشته بودید را پهن کرده و کلاه را دقیقا به وسط حوله با سوزن ته گرد وصل کنید سپس با دوخت زیگزاگ می توانید کلاه را به آن بدوزید در نهایت به راحتی توانستید حوله ی کلاه دارتان را بدوزید.

آموزش برش و دوخت حوله تن پوش

همانطور که در مطالب بالا ذکر شد آموزش برش و دوخت حوله تن پوش بسیار راحت می باشد و هرکسی که در خیاطی حرفه ای هم نباشد می تواند آن را بدوزد.

آموزش برش و دوخت حوله تن پوش

مقدار پارچه برای حوله تن پوش

همانطور که می دانید برای دوخت حوله تن پوش مقدار پارچه ای که لازم داریم با توجه به سایز افراد می تواند متفاوت باشد. جنس پارچه ی انتخابی برای دوخت بسیار حائز اهمیت است اگر از جنس خوبی برای حوله استفاده کنید می توانید تا سالیان سال همانطور باکیفیت و بدون رنگ رفتگی باقی بماند. در هنگام خرید حوله توجه داشته باشید از جای معتبری خرید کنید تا جنس مرغوبی را به شما بدهند.

حوله تن پوش چقدر پارچه میخواد

بعضی از افراد سوال می پرسند که حوله تن پوش چقدر پارچه میخواد در جواب این افراد باید بگوییم که مقدار پارچه ی مورد نیاز برای هر کسی با توجه به سایز و جثه اش می تواند متفاوت باشد. اما مانند پارچه ی دیگر لباسها نیست که دقیقا به اندازه خودمان خرید کنیم بلکه باید گشاد تر و راحت باشد که خیاط می تواند با اندازه گیری اندازه ی دقیق هرکسی را تشخیص دهد.

چند متر پارچه برای حوله تن پوش

افرادی هستند که سوال می پرسند چند متر پارچه برای حوله تن پوش لازم است که در جواب آنها باید بگوییم بر اساس اندازه ی هرکسی می تواند مقدار پارچه متفاوت باشد اما معمولا با توجه به بلندی لباس به اندازه دو قد از بلندی که می خواهیم درست کنیم را برای پارچه خریداری می کنیم.

چند متر پارچه برای حوله تن پوش

شما می توانید انواع آموزشهای دوخت را از طریق این سایت دریافت نمایید که با راحت ترین روشها با الگو  و بدون الگو در اختیار شما قرار می دهند.

شما مشتریان عزیز می توانید برای خرید انواع حوله باکیفیت و مرغوبی که به خوبی قابلیت جذب آب را داشته باشد با هر مدل و رنگی که مد نظر شما است از طریق این سایت سفارش دهید و با قیمتی بسیار مناسب تر از دیگر سایتها در کمترین زمان درب منزل خود تحویل بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما